Fri 04 24 2015

Last update 06:57:13 AM GMT

Back Новини Платформа ДА У Києві інтелектуалів поєднала толерантність

У Києві інтелектуалів поєднала толерантність

В умовах, коли війни та хаос охопили земну кулю, в Київському університеті ім. Бориса Грінченка пройшла міжнародна наукова конференція «Людські цінності і толерантність у сучасному світі: міжконтинентальний діалог інтелектуалів». В рамках конференції обговорювали питання толерантності та взаєморозуміння.

 

У конференції, організованій Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Київським університетом ім. Бориса Грінченка та Платформою «Діалог Євразії», взяли участь науковці з України, Туреччини, Росії, Грузії, Білорусі, Азербайджану, Ізраїлю, Індії, США, Німеччини, Польщі та Словаччини.

На відкритті конференції виступили студенти, які грали на традиційному українському інструменті «бандура». З вітальним словом до учасників звернувся ректор Київського університету ім. Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор Віктор Огнев’юк. Робота конференції здійснювалась за такими напрямами, як трансформація цінностей у сучасному глобалізованому світі, феномен толерантності та її теоретико-методологічні основи, етичні принципи толерантності, формування толерантної особистості як умова гармонізації суспільства. Доповіді читалися українською, російською та англійською мовами.

Відчути дух толерантності

«Ми живемо в різних країнах, дотримуємося різних культурних цінностей, розмовляємо різними мовами та сповідуємо різні релігії. Але ми зібралися заради блага людства. Мені дуже приємно бачити поряд представників різних націй», - зазначив ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев’юк. В інтерв’ю для інформаційного агентства «Джіхан» пан ректор констатував відзначив успішне проведення конференції спільно із Платформою «Діалог Євразії» та констатував, що «спільна праця інтелектуалів різних країн дала змогу відчути дух толерантності».

Неможливо навчити толерантності, не ввібравши заздалегідь її дух

Голова комітету Платформи «Діалог Євразії» в Російській Федерації, академік Ростіслав Рибаков зауважив, що «неможливо навчити толерантності, не ввібравши заздалегідь її дух. Перш ніж намагатися навчити духу толерантності, треба залучити його до принципів виховання. Ми повинні вчити толерантності та виховувати на її прикладах учнів. Цей принцип висунув сучасний філософ Фетхуллах Гюлен. У школах, які засновані в багатьох країнах світу, виховують толерантних членів суспільства».

В інтерв’ю для інформаційного агентства «Джіхан» пан Рибаков зазначив: «Конференція пройшла дуже гарно тому, що була організована щирими людьми. Те, що молодь намагається зробити щось корисне, вселяє надію. Найголовніше те, що ця конференція була підготовлена серцем. Обговорюючи численні проблеми, ми мали змогу зустрітися із старими друзями та завести нових. Дай Боже, щоб такі конференції проводилися регулярно».

Кадрове питання

Радник Президента Грузії Петер Метревелі так оцінив конференцію: «Усі культури – наші, тобто належать людині. Немає такого терміна, як чужа культура. Я повністю підтримую ідею виховання молоді в дусі толерантності. Якщо ми цього не зробимо, в людства не буде майбутнього. Щоб впроваджувати принципи толерантності, потрібні люди виховані, висококультурні, які поважають та розуміють один одного. Висококультурні, цивілізовані люди поважатимуть як свою, так і іншу культуру. Тільки тоді ми можемо говорити про мир у світі».

Розділення світу на Схід та Захід – міф

Представник Туреччини, викладач Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Омер Дерменджі сказав: «Розподіл на Схід та Захід – міф, тобто штучно створена легенда, яка мала вплив на історію людства у ХХ ст. До того ж, ця концепція розподілу має безліч суперечливих понять (конфлікт цивілізацій, міграції, розвинутість та відсталість, європейський централізм), які можуть привести до виникнення конфліктів. Принцип розподілу на Схід та Захід уособлює також війни та процеси колонізації. Але ж ніде не сказано, що відносини між людьми можуть розгортатися тільки в напрямку Схід – Захід. Вони також розвивалися у напрямку північ – південь, що було природно і не нанесло багато шкоди».

Наголошуючи на тому, що Україна та Туреччина є своєрідними мостами, пан Дерменджі зауважив, що «подібне положення має як свої переваги, так і певні труднощі. На арені світової політики ці країни немов стражі біля воріт. Поняття «міст» теж сфабриковано міфічним розподілом світу на схід та захід. Начебто вони повинні знаходитися між державами, які «повинні відрізнятися одна від одної».

Учасники конференції ухвалили рішення про необхідність розвитку толерантності в процесі освіти та виховання, про важливість спонукати ЗМІ до подання новин, які створюють умови для розвитку толерантності в суспільстві, поліпшують сімейні зв’язки. Також ухвалили рішення про створення «Міжнародного комітету з питань толерантності» в рамках діяльності Платформи «ДА».

 

hosgoru_1

hosgoru

hosgoru_3

hosgoru_4

hosgoru_5

hosgoru_6

Додати коментар


Захисний код
Оновити